علامه_حسين_فضل_الله : افسانه شهادت فاطمه دروغ و ساختگى است

ساخت وبلاگ
چکیده : ‌ ‌💥 #علامه_حسين_فضل_الله : افسانه شهادت فاطمه دروغ و ساختگى است #قسمت_دوم روايت است كه #آ... با عنوان : علامه_حسين_فضل_الله : افسانه شهادت فاطمه دروغ و ساختگى است بخوانید :

‌ ‌💥 #علامه_حسين_فضل_الله : است

 

#قسمت_دوم

 

روايت است كه #آيت_الله_محمد_باقر_صدر حاصل تحقيقات #علامه_حسين_فضل_الله را براى بررسى و تأييد نزد #آيت_الله_خوئى برد كه پس از رويت اين تحقيقات، آيت الله خوئى #وكالت_تام_الأختيار خود را براى دريافت وجوه شرعيه و همچنين بعنوان نماينده تام الأختيار خويش در امور #اجتهادى به ايشان عطا كردند.

 

پس از اينكه علامه محمد حسين فضل الله نجف را به قصد بيروت ترك ميكرد روايتى را از زبان آيت الله #محمد_باقر_صدر  نقل كرده اند كه ميگويد:

هر كسى نجف را ترك كند، نجف را از دست داده است مگر اينكه در اينمورد بايد گفت: نجف فضل الله را از دست داد.

#علامه_محمدحسین_فضل‌الله، مرجع تقلید #شيعيان لبنان - سوريه - تركيه و قسمت زيادى از #شيعيان عراقى بود، وى هیچگاه هیچ مسئولیت سیاسی در هیچ حزبی را بر عهده نگرفت. علامه فضل الله پس از درگذشت #روح_الله_خمينى و انتصاب خامنه اى بعنوان رهبر با مسئله #مرجعیت رهبر ایران مخالفت کرده و ارتباطش با ايران تا مدت‌ها همراه با تنش بود، اما از سوى ديگر على خامنه اى نفوذ و مرجعیت فضل‌الله را مانع نفوذ سیاسی خود در میان حزب‌الله لبنان و شیعیان لبنان می‌دانست و سعی کرد وی را فاقد قدرت اجتهاد و حتی دارای افکاری بدعت‌آمیز و خلاف مشهورات #تشیع نشان دهد

 

#فضل‌الله معتقد بود على خامنه اى #فقیه نیست.

وی گاهی یادآوری می‌کرد شخصاً و قبل از مرگ #روح_الله_خمينى از خامنه‌ای شنیده بود که در پاره‌ای از مسائل فقهی مثل موسيقى تابع نظر آيت الله #منتظرى است. #فضل‌الله می‌گفت: "چگونه کسی که در پاره‌ای از مسائل تا قبل از درگذشت آیت‌الله خمینی مقلد بوده، ناگهان تبدیل به مرجع تقلید #شیعیان می‌شود. او این موضوع را یک موضوع سیاسی می‌دانست و سیاسی کردن یک موضوع فقهی را به ضرر مرجعیت و جایگاه تاریخی و سنتی آن می‌دانست. وی علی‌رغم فشارهایی که از طرف ایران وارد می‌شد، هرگز سخنی در تأیید جایگاه فقهی و ولایت #آیت‌الله_خامنه‌ای بر زبان نیاورد.

 

#فضل‌الله ولايت مطلقه فقيه را باطل و ايجاد بدعت در مذهب #شيعه می‌دانست.

از وی به عنوان #پدر_معنوی حزب الله لبنان یاد می‌شود و اكثر رهبران رده بالاى حزب الله از شاگردان ايشان هستند.

با اين وجود ميتوان ايشان را يكى از بزرگترين و تأثيرگذارترين مراجع #شيعه در قرن حاضر ناميد.

 

ادامه دارد ...

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۶ساعت 21:47&nbsp توسط Mehdi  | 

آیا میدانستید پیامبر اسلام با خاله خود ازدواج کرد؟...
ما را در سایت آیا میدانستید پیامبر اسلام با خاله خود ازدواج کرد؟ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت: 4:13